2020 Yılının en iyi pod elektronik sigara modelleri

Yayınlayan admin 08/04/2020 0 Mesajlar

2020 En İyi Pod Sistem E-Sigara Modelleri

Pod mod elektornik sigara modelleri bu sene altın çağını yaşıyor. 2020 yılı ile beraber pod sistem cihazların satışları ciddi anlamda artış göstermektedir. Bu da ağır,hantal, çok buhar veren ve elektronik nargile olarak da bilinen elektronik sigaraların yavaş yavaş zamanını doldurduğu anlamına geliyor. İşte bu seneye damga vuran Pod Sistem Elektronik Sigara modelleri…

JUUL

Juul teknoloji ve görünüm açısında sigara içenler için özel olarak tasarlanmış bir üründür. Kullanımı kolaydır ve herhangi bir tuşu yoktur. Juul sıcaklık kontrolünü düzenlemiştir ve standart elektronik sigaralardan farklı olarak serbest baz nikotinden ziyade tütün yaprağı içinde bulunan nikotin tuzlarını kullanmaktadır.

Juul pod başlangıç kiti 4 inç uzunluğunda ¾ inç genişliğindedir. Başlangıç seti ile birlikte gelen manyetik USB şarj cihazına takılmasıyla birlikte sadece 1 saat içerisinde dolum sağlar. Işık göstergesi kullanım sırasında çekme kuvvetini yansıtmak için ve şarj sırasında yanar. Pod takıldığında,şarj seviyesini göstermek için cihaza hafifçe iki kez dokunmak yeterlidir. Çıkış gücü 8 watt olarak belirlenmiştir. USB şarj ile bilgisayar powerbank gibi 5 volt 1 amper çıkışlı cihazlardan şarj edilmesi önerilir.

SMOK İNFİNİX 2

SMOK İNFİNİX 2 , 250 mah’ lık bataryası bulunan ve maksimum 16 watt ile buhar üreten bir pod sistem elektronik sigara modelidir. Pod kartuşuna salt likit dolumu yapılan cihaz piyasada sahip olabileceğiniz en küçük ve zarif pod mod elektronik sigara modellerinden biridir. Smok İnfinix 2 de aynı Juul gibi genellikle sigarayı yeni brakmış olan tütün sigarası kullanıcılarına hitap eden bir modeldir.

110 mm boyundaki bu pod sistem cihaz sizleri direnç (ohm) ayarı gibi farklı ayarların karmaşasından kurtarıyor.2 ml’lik pod kartuş haznesi oldukça yeterlidir. Yenilikçi tasarımı ile sizleri uğraştırmayan bir pod sistem cihaz arıyorsanız İnfinix 2 gerçekten de ideal bir elektronik sigaradır. Gövdesi üzerinde herhangi bir düğmesi bulunmamaktadır. Buna ek olarak Smok İnfinix 2 firmanın diğer elektronik sigara modellerine göre oldukça başarılı, zarif ve kaliteli bir üründür.


VAPORESSO ZERO POD

Vaporesso Zero Pod en yakın rakibi olan Vaporesso Nexus dan çok daha küçük bir pod sistem elektronik sigara modeli olmasına karşın hemen hemen aynı temel özelliklere sahiptir. 650 mah’lık sabit bataryasına ek olarak yeniden doldurulabilen 1.6 ml lik likit hazneli pod kartuşu ve maksimum 12.5 watt ulaşan kapasitesi ile basit , kaliteli ve başarılı bir pod sistem elektronik sigara arayan kullanıcıların gözdesi olmaya aday olan cihaz sadece 75 mm boyundadır.

Pod sistem elektronik sigara modellerinin boyut, fiyat ve basitlik avantajlarına ek olarak dikkate değer bir başka özelliği de likit sızıntısı konusunda problem yaşatmamasıdır.

 

SMOK NORD / SMOK NOVO 2 POD

Gerek Smok Novo gerekse Smok Nord Pod’ un benzer tasarımları olduğu söylenebilir. Buna karşın bu iki pod sistem elektronik sigara modeli arasındaki ufak farklılıklar bulunmaktadır.

Smok Nord Pod, 94 mm boyunda ve 1100 mah’ lık bir sabit bataryaya sahiptir. 3 ML’ lik pod kartuş içindeki salt likit haznesine ek olarak iki farklı coil tipi ile çalıştırılabilen cihaz (1.4 ve 1.6) aynı zamanda 10 w ve 15 w arasında çalıştırılabilen bir elektronik sigara modelidir. Son olarak, 80 gram ağırlığındaki Smok Nord Pod, farklı coil yapıları ile farklı içim şekilleri sunması bakımından Smok Novo dan bir adım öndedir.

Smok Novo ise Nord’a göre daha küçük bir batarya kullanıyor; 450 mAh’ lık bataryaya ek olarak, 2 ML’lik likit haznesine sahip olan pod kartuş ve maksimum 16 watt a ulaşabilen cihaz aynı zamanda 88 mm lik bir boyuya sahiptir. Gerek Novo’ nun gerekse Nord’ un, özellikle portatiflik konusunda kullanıcısına geniş imkanlar sunduğunu söylemek mümkündür. Ancak günlük kullanım için Smok Nord Pod’ un çok daha yüksek bir batarya kapasitesine sahip olması onu en yakın rakibinin önüne geçirmektedir.
 

SMOK Nord Pod, çoğu açıdan Novo’ ya göre daha sofistike bir pod sistem elektronik sigara modelidir. Bu cihaz 1100 mah lık sabit bataryasına ek olarak coil değişimine de imkan veriyor ve farklı coil yapıları farklı derecelerde buhar elde etmenizi sağlıyor.