Elektronik Sigara Tel Çeşitleri

Yayınlayan admin 21/12/2018 0 Mesajlar

RBA Sarım Yapabileceğiniz  Farklı Tel Çeşitleri

Eğer daha önce bir RBA veya RDTA kullanmadıysanız, özellikle profesyonel kullanıcıların tercih ettiği bu coil çeşidini mutlaka denemelisiniz. Daha önceki yazımızda bahsetmiştik. RBA, elektronik sigara veya elektronik nargile kullanıcısı tarafından sarımı gerçekleştirilebilen atomizer coil’lere verilen isimdi. Adını, “Re – Buildable Atomizer” Kelimesinden alan RBA biraz tel ve biraz pamuk ile kurulabilen son derece kolay bir atomizer çeşididir. Bu atomizer coil şeklini tercih edenler genellikle profesyonel kullanıcılardır. Çünkü sarım yapmak biraz ince bir iştir. Buna ek olarak sarımlı bir atomizer coil ile yüksek buhar yoğunluğu ve de aroma tadı elde edebilirsiniz. 
Bunun için ihtiyacınız olan şeylerin başında öncelikle sarım teli ve japon pamuğu geliyor. Bugün, RBA Sarım yapabileceğiniz tel türlerinden söz edeceğiz.

Ufak Bir Uyarı

Her ne kadar Kanthal Tel dışındaki atomizer tel çeşitleri de oldukça kullanışlı olsalar da biz Kanthal‘ı öneriyoruz. Çünkü özellikle nikel atomizer tel türü yüksek iletkenlik ve ısıdan yanmasının yanında partiküllerin çekilmesini sağlıyor ve bu sağlığınız için büyük bir risk oluşturuyor. Eğer bu tip bir sağlık riski ile karşılaşmak istemiyorsanız Kanthal‘ı atomizer sarım tel türü olarak sıklıkla tercih edebilirsiniz.

Nichrome Tel Nedir?

Elektronik sigara veya elektronik nargile modelinizde sarım yapmak ancak Kanthal Tel’den bir adım ilerisini istiyorsanız Nichrome Tel çeşidini tercih edebilirsiniz. Nichrome Tel çeşidinin Kanthal Tele göre en bariz avantajı nikel – krom bir sarım teli olduğu için sıcaklığı çok daha hızlı ve kısa zamanda iletebiliyor olması. Bu da ateşleme düğmesine bastığınız anda atomizer coil içindeki telin çok çabuk bir şekilde ısınması anlamına geliyor. Nikel – krom alaşımlı telin bir başka faydası da deyim yerindeyse daha az enerji harcaması. Elektronik sarım tellerinden Nichrome, hızlı sıcakladığı için çok daha az güçle daha yoğun buhar üretebilir. Bu da daha az enerji harcamanızı sağlar.

Nickel Atomizer Tel Türü, Kanthal Atomizer Teli veya Nichrome’dan çok daha hızlı ısınabilen bir atomizer teli olarak karşımıza çıkar. Belki de bu yüzden mod cihaz gövdelerinde özel bir içim modu olarak “Ni” ifadesi bulunur. Elbette bir mod cihaz kullandığınızda gövdeden atomizere çok daha yüksek miktarda enerji aktığını tahmin etmişsinizdir. Nikelin bu aşırı iletkenliği onun en güzel özelliği olduğu gibi en kötüsü de! Aşırı ısınan atomizer teli çoğu zaman atomizer coil’deki bazı aksamların aşırı sıcaklıkla erimesine neden olabiliyor. 
Belki de bu yüzden Nikel Atomizer Tel bulmak oldukça güç.

aşırı sıcaklıkla erimesine neden olabiliyor. Belki de bu yüzden Nikel Atomizer Tel bulmak oldukça güç.

Titanyum Atomizer Teli

Titanyum da tıpkı nikel gibi ısıyı son derece hızlı bir şekilde ileten bir atomizer teli olarak karşımıza çıkıyor. Isıyı çok hızlı ve güçlü bir şekilde ilettiği için özellikle yabancı elektronik sigara ve elektronik nargile kullanıcıları tarafından tercih edilen titanyum atomizer teline çeşitli kaynaklardan ulaşabilirsiniz.

Paslanmaz Çelik (SS)

Paslanmaz çelik de mod cihaz gövdelerinde bir içim moduna adını vermiş olan bir başka atomizer teli türünün adı.
Paslanmaz Çelik Atomizer Teli genellikle elektronik sigara ve elektronik nargile modellerinde e-likit aromasının çok daha keskin hale gelmesine olanak verir. 
Bu nedenle de özellikle yurt dışındaki elektronik sigara ve elektronik nargile kullanıcılarınca sıklıkla tercih edilirler. 
Ülkemizdeki elektronik sigara ve elektronik nargile tedarikçileri arasında çok bulunan bir atomizer teli türü değil. 
Ancak mod cihaz modellerinde bu içim moduna sık sık rastlayabilirsiniz.