Coilimden Likit Sızıyor, Ne Yapmam Gerekiyor?

Yayınlayan admin 21/11/2019 0 Mesajlar

Coilimden Likit Sızıyor, Ne Yapmam Gerekiyor?

Likit sızma durumu oldukça can sıkıcı olabilir. Ancak, hızlı müdahaleler ile bu durumu çok hızlı çözüme kavuşturabiliriz. Örneğin, Smok coil inizden likit sızmaktadır. Bu durumda sırasıyla yapmanız gerekenler;


İlk olarak atomizerinizi elektronik sigaranızın gövdesinden ayırın. Daha sonra atomizerinizi (atomizer cinsine göre değişebilir) alt kısmından gevşetin ve parçalarına ayırınız.
Coilinizi atomizerden ayırın.
Coil üzerinde özellikle pamuğunun oldukça ıslak; hatta kirli bir yapısının olduğunu fark edeceksiniz.


Bir peçete yardımı ile coil’in alt kısmında bulunan parçayı ayırınız. Bu işlemi yaparken, coilinizin ortasında bulunan siyah parçaya veya içinde bulunan tellere dokunmamanız önemle rica olunur.
Kuru bir peçete ile coil’in alt kısmında görünen pamuğu hafifçe dokunarak, pamuktaki fazla likitin peçete tarafından emilmesini sağlayın.
Daha sonra coilin orta kısmında bulunan boşluğa doğru hızlıca üfleyiniz. Bu şekilde coilinizin iç kısmını da temizlemiş olursunuz.
Bu işlem sayesinde hem coilde bulunan fazla likiti almış olursunuz hem de coil temizliğini yapmış olursunuz. Bu işlemi belirli süreçlerde tekrarlamanız, elektronik sigaranızdan almış olduğunuz performansı da arttırır.


Son olarak coil in önceden çıkarmış olduğunuz parçayı tekrar geri takıp; atomizerinize tekrar monte ediniz.
Atomizerinizi, elektronik sigaranızın bataryasına tekrar takıp likitinizi doldurunuz. Likiti doldurduktan 10-15 dakika kadar bekleyiniz.
Elektronik sigaranız tekrardan kullanıma hazırdır. Likit sızması gibi bu durumlar yaşamanız halinde, bu işlemleri yaparak elektronik sigaranızdan tam performans alabilirsiniz.